Equip artístic

REPARTIMENT 2019


Jesús--------------------------- Sanct Crist............................. Pol Bosch
Pere---------------------------- Apòstol.................................. Joan M. Camacho
Judes-------------------------- Apòstol.................................. David Mora
Johan-------------------------- Apòstol.................................. Joan Dalmases
Maria-------------------------- Mare de Déu.......................... Noèlia Solé
Magdalena-------------------- L’apenada.............................. Gemma Llort
Verònicha-------------------- La del mantell........................ Rosa M. Caballol
Simon Sireneu--------------- Jueu atrafegat......................... Joan M. Camacho
Gamaliel---------------------- Home de bon consell............. Ignasi Ribera
Joseph ad Aramatia--------- Home de bon consell............. Josep M. Pulido
Nichodemus----------------- Home de bon consell............. Pere Camps
Abram------------------------- Rabí....................................... Jaume Carbonell
Annà-------------------------- Rabí....................................... Pere Martí
Ysachar----------------------- Rabí....................................... Ramon Subias
Jafet--------------------------- Rabí....................................... Pau Solé
Cayfàs------------------------- Bisbe...................................... Toni Ortiz
Abdaron---------------------- Cambista i testimoni.............. Manel Canela
Sadoch------------------------ Testimoni (Fiscal).................. Faycel El Ammari
Herodes----------------------- Rei de Galilea........................ Jaume Mercadé
Pilat--------------------------- Governador Romà................. Josep Clota
Clàudia ----------------------- Muller de Pilat....................... Carmina Marsinyach
Lo Cavaller------------------- Guardià de Pilat..................... J. Ramon Franquesa
Lo Porter--------------------- Agutzil de Pilat...................... Joan Novell
Lo primer cavaller---------- Soldat i Botxí......................... Ramon Pijuan
Lo segon cavaller----------- Soldat i Botxí......................... Ricard Coma
Lo tercer cavaller----------- Soldat i Botxí......................... Richy Aránegas
Gestas------------------------- Lladre escèptic....................... George Grama
Dimas------------------------- Lladre bo............................... Miquel Pol
Adam-------------------------- El primer home...................... Jaume Moya
Eva---------------------------- La primera dona..................... Cristina Roca
Abraham---------------------- Sanct Pare.............................. Josep Mas
Isaach------------------------- Sanct Pare.............................. Àngel Giribet
Jacob-------------------------- Sanct Pare.............................. Felip Lluelles
Cerubín----------------------- Guardià del Cel...................... Marta Puig
Elies--------------------------- Profeta................................... Pau Carbonell
Enoch------------------------- Profeta................................... Xavi Terribas


Monjos: Xavier Gasull, Josep M. Vilaltella, Amadeu Segura, Borja Rafegas, Josep M. Castellana, Aaron Granados , Arnau López, Ramon Razquin, Jordi Luque, Xesco Grau, David Mora, Pep Oriol, Xavier Iglésias
Dones: Laura Villarroya, Teresa Miret, Anna Llort
Concert dels apòstols i dels rabins: David Gallego, Florido Aldomà, Joan Riu, Joan Valverde, Joan Albareda, Carles Foix, Antoni Rius, Josep Burgos, Alex Robert
Infern: Salvador Puig, Cris Flores, Xavier Badia, Carmina Riera, Anna García, Javi Suárez, Pere Carrasco, Albert Mora, Jan Carrasco
Cel: Eric Grau, Dídac Garravé, Sara Pomés, Duna Pomés, Laia Vilaltella, Martina Clota, Vicente Ríos, Laia Ayllon, Pol Ayllon, Ricard Camps, Arnau Vicente, Magí Vicente, Iolanda Vilaró.
Concert dels Infants: Esther Llopis, Montserrat Mestre, Pau Carbonell, Xavi Terribas
Músics: Anna Casademut (viola altus), Daniel Vilarrúbias (viola soprano), Roger Azcona (viola baixa), Anna Ribera (viola baixa), Miquel Camps (trompeta natural), Jan Carrasco (percussió)

EQUIP ARTÍSTIC
Disseny i imatge gràfica: Xavier Miret
Fotografies del cartell: Joan Porredon
Fotografies: Marc Castellà
Vídeo: Òscar Manyoses
Premsa: Comunicant Bona Premsa
Xarxes socials: Ramon Subias
Promoció i difusió: Mariona Dalmases, Anna Llort
Tresoreria: Rafa Ayllon, Mariona Dalmases
Acomodadors: Jaume Clavé, Gemma Palà, Marc Graells, Alba Sánchez
Disseny escenogràfic: Alba Cuñé
Escenotècnia: Xavier Gasull
Construcció i muntatge escenografia de l'Infern: Xavier Badia
Construcció i muntatge escenografia del Cel: Agnès Pla
Construcció escenografia de la Terra: Xavi Gasull, Laura Villarroya
Muntatge terra: Enric Porta
Attrezzo i efectes especials: Laura Villarroya
Construcció instruments fusta: Enric Porta
Construcció del vestuari: Susagna Navó
Complements de vestuari: Alba Cuñé
Responsable d’Indumentària: Elisa Núñez
Auxiliar de vestuari: Montse Cuñé, Susana Carrasco, Gloria Martín, Ma. Carmen Puig, Sònia Guàrdia, Sílvia Sanfeliu, Vanesa Martin, Ma. Rosa Jover, Lucia Ríos, Maria Giribet
Il·luminació: Enric Porta
Adaptació del text: Montserrat Pont
Dramatúrgia: Pep Oriol
Regidoria: Ramon Razquin, Jordi Luque, Anna Llort
Documentació musical: Daniel Vilarrúbias
Direcció dels monjos: Xavi Gasull, Josep M. Vilaltella
Direcció de l’Infern: Pep Oriol
Direcció de producció: Anna Llort
Direcció musical: Xesco Grau
Direcció artística: Alba Cuñé
Direcció escènica: Xavier Iglésias

AGRAÏMENTS
Coral Lacetània, Mezzos, Associació de les Completes, Associació d’Amics de Sant Magí, Casal de Cervera, Escola de teatre La Caserna, Grepp Teatre, Orquestra Julià Carbonell, Nicola Barreca, Brigada Municipal, Conservatori de Cervera, Ball d’Espases, CAT Cervera, Museu de Cervera

COMERÇOS COL·LABORADORS
La Moderna, Tastalletres, Cucafera, Bernau Herbes, Ll. Universitat, Papers i Més, Sol Major, Pub Taverna La cova , Fem Cadena, Esclat BonPreu

PATROCINADORS
Assessoria Oriol, Mobel Línea, BigMat Cama, Soprema Group


COL·LABORADORS
Paeria de Cervera, Diputació de Lleida, Generalitat de Catalunya – Departament de Cultura, Institut d’Estudis Ilerdencs, Obra Social La Caixa, Museu Comarcal de Cervera, Parròquia de Cervera

UNA PRODUCCIÓ DE  
Associació Passió Medieval de Cervera, Patronat de la Passió, Associació Silents

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada