Repartiment i equip artístic

REPARTIMENT 2018


Jesús                                Sanct Crist                           Josep M. Castellana
Pere                                  Apòstol                                 Jaume Mercadé
Judes                                Apòstol                                 Albert Parra
Johan                                Apòstol                                 Joan Dalmases
Maria                                 Mare de Déu                        Noèlia Solé
Magdalena                         L’apenada                            Gemma Llort
Verònicha                          La del mantell                       Rosa M. Caballol
Simon Sireneu                  Jueu atrafegat                      Jaume Mercadé
Gamaliel                            Home de bon consell           Ignasi Ribera
Joseph ad Aramatia          Home de bon consell           Josep M. Pulido
Nichodemus                      Home de bon consell           Pere Camps
Abram                               Rabí                                      Jaume Carbonell
Annà                                  Rabí                                      Pere Martí
Ysachar                             Rabí                                      Ramon Subias
Jafet                                  Rabí                                      Pau Solé
Cayfàs                               Bisbe                                    Toni Ortiz
Abdaron                             Cambista i testimoni            Jaume Rossich
Sadoch                              Testimoni (Fiscal)                Faycel El Ammari
Herodes                            Rei de Galilea                       Òscar Marsinyach
Pilat                                   Governador Romà               Josep Clota
Clàudia                              Muller de Pilat                       Carmina Marsiñach
Lo Cavaller                        Guardià de Pilat                   J. Ramon Franquesa
Lo Porter                           Agutzil de Pilat                     Joan Novell
Lo primer cavaller             Soldat i Botxí                        Ramon Pijuan
Lo segon cavaller              Soldat i Botxí                        Ricard Coma
Lo tercer cavaller              Soldat i Botxí                        Richy Aránegas
Gestas                              Lladre escèptic                    George Grama
Dimas                               Lladre bo                              Miquel Pol
Adam                                 El primer home                    Jaume Moya
Eva                                    La primera dona                   Cristina Roca
Abraham                           Sanct Pare                           Josep Mas
Isaach                               Sanct Pare                           Àngel Giribet
Jacob                                Sanct Pare                           Felip Lluelles
Cerubín                             Guardià del Cel                    Sara Matías
Elies                                  Profeta                                 Néstor Pindado
Enoch                                Profeta                                 Carles Prat


Monjos: Xavier Gasull, Josep M. Vilaltella, Amadeu Segura, Borja Rafegas, Pol Nebot, Àlex Escudé, Ignacio Alberola, Arnau López, Ramon Razquin, Jordi Luque, Pep Oriol, Xavier Iglésias
Dones: Laura Villarroya, Teresa Miret, Anna Llort
Concert dels apòstols i dels rabins: Pau Carbonell, Florido Aldomà, Joan Riu, Joan Valverde, Joan Albareda, Carles Foix, Antoni Rius, Josep Burgos, Alex Robert, Xesco Grau
Infern: Salvador Puig, Cris Flores, Xavier Badia, Carmina Riera, Anna García, Ivan Alcoba, Jaume Marsol
Cel: Eric Grau, Dídac Garravé, Sara Pomés, Duna Pomés, Laia Vilaltella, Martina Clota, Lucia Ríos, Vicente Ríos, Kayla Alberola, Laia Ayllon, Pol Ayllon, Ricard Camps, Arnau Vicente, Magí Vicente, Iolanda Vilaró, Aina Pérez, David Mora
Concert dels Infants: Esther Llopis, Montserrat Mestre, Carles Prat, Néstor Pindado
Músics: Anna Casademut (viola altus), Daniel Vilarrúbias (viola soprano), Roger Azcona (viola baixa), Anna Ribera (viola baixa), Miquel Camps (trompeta natural), Jan Carrasco (percussió)


EQUIP ARTÍSTIC
Disseny i imatge gràfica: Xavier Miret
Fotografies del cartell: Joan Porredon
Fotografies del llibre: Marc Castellà
Vídeo: Miquel Camacho
Premsa i comunicació: Crea Multimèdia
Xarxes socials: Ramon Subias
Difusió: Carme Bergés, Anna Llort
Comercial: Santi Rosell, Anna Llort
Tresoreria: Rafa Ayllon
Acomodadors: Jaume Clavé, Gemma Palà, Marc Graells, Alba Sánchez
Disseny escenogràfic: Alba Cuñé
Escenotècnia: Xavier Gasull
Construcció i muntatge escenografia de l'Infern: Xavier Badia
Construcció i muntatge escenografia del Cel: Agnès Pla
Construcció escenografia de la Terra: Xavi Gasull, Laura Villarroya
Auxiliars de muntatge: Nil Pascual, Luke Walker, Brigada Municipal
Muntatge terra: Enric Porta
Atrezzo i efectes especials: Laura Villarroya
Construcció instruments fusta: Enric Porta
Construcció del vestuari: Susagna Navó
Complements de vestuari: Alba Cuñé
Responsable d’Indumentària: Elisa Núñez
Auxiliar de perruqueria: Maria Giribet
Auxiliar de vestuari: Montse Cuñé, Susana Carrasco, Gloria Martín, Ma. Carmen Puig, Sònia Guàrdia, Sílvia Sanfeliu, Vanesa Martin, Ma. Rosa Jover
Il·luminació: David Castelló
Adaptació del text: Montserrat Pont
Dramatúrgia: Pep Oriol
Ajudantia de producció: Mariona Dalmases
Regidoria: Ramon Razquin, Jordi Luque, Anna Llort
Documentació musical: Daniel Vilarrúbias
Ajudantia de direcció musical: Isabel Badia
Direcció dels monjos: Josep M. Vilaltella
Direcció de l’Infern: Ivan Alcoba
Direcció del Cel: David Mora
Direcció Terra: Pere Martí, Xavier Iglesias, Pep Oriol
Direcció de producció: Anna Llort
Direcció musical: Xesco Grau
Direcció artística: Alba Cuñé
Direcció escènica: Pep Oriol

AGRAÏMENTS
Coral Lacetània, Mezzos, Associació de les Completes, Casal de Cervera, Associació d’Amics de Sant Magí, Escola de teatre La Caserna, Grepp Teatre, Orquestra Julià Carbonell, Nicola Barreca, Brigada Municipal, Conservatori de Cervera, Ball d’Espases, CAT Cervera

COMERÇOS COL·LABORADORS
La Moderna, Tastalletres, Cucafera, Bernau Herbes, Ll. Universitat, Papers i Més, Sol Major, F. Casa Dalmases, Fem Cadena, Esclat BonPreu

PATROCINADORS
Assessoria Oriol, Mobel Línea, IberSpa/AcuaVia, BigMat Cama


COL·LABORADORS
Paeria de Cervera, Diputació de Lleida, Generalitat de Catalunya – Departament de Cultura, Institut d’Estudis Ilerdencs, Obra Social La Caixa, Museu Comarcal de Cervera, Parròquia de Cervera

UNA PRODUCCIÓ DE  
Associació Passió Medieval de Cervera, Patronat de la Passió, Associació La Famíglia

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada